Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 16|
e-mail: hasło:

Broń - Radomiak 1:0 dodano: 30.03.2009 | odsłon: 882

Wymęczone zwycięstwo

Dziś młodzi piłkarze z rocznika 1997 rozegrali drugie w ciągu tygodnia derby z rówieśnikami z Radomiaka. Tym razem przeciwnikiem była trzecia drużyna "zielonych", zajmująca miejsce w końcu tabeli radomskiej ligi trampkarzy. Właśnie chyba pozycja rywala, wygrana sprzed tygodnia i przekonanie o własnej wyższości spowodowały, że nasi młodzi piłkarze mimo przekonania o swoje wyższości wygrali zaledwie 1:0.


Zwycięstwo zostało bardziej wymęczone niż odniesione, gra o wiele słabsza niż przed tygodniem, a jedyna bramka padła po ogromnym zamieszaniu na polu karnym, piłka została wepchnięta do bramki z najbliższej odległości. Nasza drużyny bardziej dziś przypominała zbieraninę zwołaną na boisko na lekcji wf niż piłkarzy, którzy na treningach uczą się taktyki i techniki. Cały komentarz może stanowić fakt, że najlepszym piłkarzem był zawodnik, który dziś zagrał swój pierwszy mecz w ligowych rozgrywkach. Trudno się dziwić okazywanej irytacji przez trenera Leszczyńskiego.
Słowa uznania dla młodych "zielonych", którzy wprawdzie ustąpowali warunkami fizycznymi, ale za to pokazali ogromną ambicję i chęć gry, co przez długi czas pozwlalało utrzymywać remis, a przy nieco większych umiejętnościach w ataku mogło zakończyć się ich zwycięstwem. Oby dzisiejsze derby były powodem do zastanowienia nad podejściem do gry zaczynających przygodę z poważną piłką zawodników Broni.