Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 7|
e-mail: hasło:

Nie żyje Artur Kupiec! dodano: 06.12.2021 | odsłon: 2845

Nie chce się wierzyć w takie informacje. Niestety dzis rano zmarł Artur Kupiec. W ostatnim czasie ikona i jeden z najbardziej zasłużonych ludzi w naszym klubie. Miał 49 lat!

Można śmiało pisać, że był ikoną klubu, bo mało kto w ostatnich 20 latach zrobił tak wiele dla naszego klubu. Wychowanek Broni. Jako 18 latek przeniósł się do Legii Warszawa. Tam zadebiutował w ekstraklasie, tam miał możliwość grania w europejskich pucharach. Miał bogatą przygodę z piłką. Korona Kielce, Polonia Warszawa, Hutnik Warszawa, Ceramika Opoczno, czy też Mazowsze Grójec. U schyłku swojej kariery postanowił pomóc Broni. Jako grający trener w sezonie 2007/08 awansował z zespołem z piatej...do trzeciej ligi. Po sukcesach w 2012 roku został trenerem Siarki Tarnobrzeg. Potem jeszcze dwukrotnie wracał do Broni. W 2018 roku jeszcze raz wywalczył z Broni Radom. W sumie po raz trzeci. Był też w 2010 roku Najpopularniejszym Trenerem Ziemi Radomskiej. Mówiono o nim wówczas "Król Artur", bo odnosił duże sucesy!
- Jeszcze wrócę do tego klubu, bo to jest mój klub - mówił, gdy rozstawał się z Bronią po raz drugi i rzeczywiście otrzymał kolejną szanse.
Ostatnio pracował w klubie do 24 sierpnia 2021 wespół z synem Wiktorem, który pomagał mu w prowadzeniu drużyny.
Kochał Broń jak mało kto. Nigdy się z tym nie krył! Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni, że Broń Radom miała takiego Człowieka!

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom, składamy najszczersze kondolencje [*] Żegnaj ARTUR!