Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 9|
e-mail: hasło:

Kolejny sukces PG 4 dodano: 12.06.2009 | odsłon: 1475

Kolejny sukces na szczeblu mazowieckim odnieśli piłkarze z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomiu. Tym razem chłopcy z rocznika 1994 wygrali turniej znany pod nazwą „Coca-Cola Cup” i reprezentować będą Mazowsze na rozgrywkach ogólnopolskich w Bydgoszczy.
źródło: radomsport.pl
Jak pokazują wyniki PG 4 o mały włos, a nie wyszłoby z grupy. Podopieczni Marka Chudzińskiego i Artura Kupca najpierw zremisowali 3:3 z Pruszkowem, następnie wygrali aż 5:0 z Suskowolą. Los tak chciał, że bramki były na korzyść radomian, bo Pruszków pokonał Suskowolę tylko 5:4.
W ćwierćfinale chłopcom z Radomia przyszło zmierzyć się z gimnazjum nr 123 Warszawa. Piłkarze ze stolicy wykazali się jedynie agresywną grą i w rezultacie przegrali 4:0. W ostatniej potyczce przed finałem, piłkarze z PG 4 musieli pokonać Żuromin. Jak się okazało to spotkanie było najłatwiejsze ze wszystkich, gdyż już po 50 sekundach Radom wygrywał 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się rzadko spotykanym wynikiem 10:3 na korzyść radomian, którzy już wtedy wiedzieli, że w finale zagrają z Gimnazjum nr 2 z Siedlec.
W meczu o wszystko, piłkarze z Radomia przeważali, a ich przeciwników, od utraty gola ratował albo świetny bramkarz albo słupki. Co ciekawe, mimo znacznej przewagi, po pierwszej połowie Radom przegrywał 0:2. Po przerwie chłopcom z „czwórki" udało się jednak wygrać i to w stosunku 5:2. Dzięki temu awansowali oni do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Bydgoszczy 20-21 czerwca.

PG 4 Radom: Damian Ludkowski, Bartek Kalinkowski, Michał Bojek, Aleks Makulec, Damian Stolarczyk, Jakub Jończyński, Filip Pasternak, Bartek Dudek, Bartek Książek.
Trenerzy: Artur Kupiec, Marek Chudziński