Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 8|
e-mail: hasło:

Z Olimpią podtrzymać passę dodano: 23.09.2022 | odsłon: 275

OLIMPIA ZAMBRÓW - BROŃ RADOM
Sobota godz. 13

Stadion. ul. Wyszyńskiego 8


Piłkarze Broni Radom w sobotę z samego rana udają się w prawie 240 kilometrową podróż. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie tegoroczny beniaminek, Olimpia Zambrów. Dla naszej drużyny to trzeci pojedynek w tym sezonie z beniaminkiem. Ciekawostką jest fakt, że w dotychczasowych występach z zambrowską Olimpią jeszcze nie przegraliśmy.Olimpia to nieobliczalna drużyna, która w swojej kadrze ma kilku bardzo dobrych zawodników. Od kilku sezonów skutecznością wyróżnia się tutaj Kamil Zalewski, o którego zabiegały kluby z wyższych lig. Klub pozyskał też z Polonii Warszawa, Rafała Parobczyka i Rafała Kiczuka. Z Legionovii pozyskali Sebastiana Pociechę, byłego zawodnika Broni.
Zambrowianie grają ze zmiennym szczęściem. W czterech dotychczasowych występach nie wygrali u siebie, ale za to potrafili zyciężyć z Legionovią na jej boisku, czy też z Lechią w Tomaszowie. Olimpia na swoim koncie ma 10 punktów, czyli zaledwie o jeden mniej niż Broń.

Nasza Broń nie przegrała od trzech kolejek, ale meczu domowego z Pilicą Białobrzegi do udanych nie zaliczy. Szkoda straconych punktów, ale meczem w Zambrowie, tak jak pojedynkiem w Sieradzu, można zatrzeć złe wrażenie i poprawić wszystkim humory.

Nasz zespół nie pojedzie w pełnym składzie, co już w ostatnich miesiącach jest niestety normą. W dalszym ciągu czekamy na Huberta Derlatkę, Dmytro Prikhnę.

Jak było dotychczas?
Sezon 2021/22
Olimpia Zambów - Broń Radom 0:2 w listopadzie 2020, gdzie jedną z bramek zdobył Sebastian Pociecha.
Broń Radom - Olimpia Zambrów 1:0

Sezon 2019/20
Broń Radom - Olimpia Zambrów 2:2
(ze względu na pandemię rewanżu nie było)

Sezon 2018/19
Broń Radom - Olimpia Zambrów 4:4
Olimpia Zambrów - Broń Radom 1:1

Bilans 2 zwycięstwa Broni, 3 remisy, bramki 10:7

W sobotę od godz. 13 przeprowadzimy relację tekstową na naszej stronie