Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 9|
e-mail: hasło:

Maciej Załęcki nowym zawodnikiem Broni dodano: 05.02.2018 | odsłon: 954

Maciej Załęcki, defensywny środkowy pomocnik został nowym zawodnikiem Broni Radom. W poprzednim sezonie na poziomie I i II ligi rozegrał prawie 30 spotkań w barwach MKS Kluczbor i Kotwicy Kołobrzeg. Zadebiutował również w Koronie Kielce, ale w meczu pucharowym.

Maciek ma 21 lat. Zaczynał w Tęczy Płońsk, ale najwięcej czasu w młodzieżowej piłce spędził w Koronie Kielce. Jeszcze rok temu był bliski debiutu w pierwszej drużynie, ale ostatecznie trafił do Kluczborka, potem do Kotwicy, zaś minioną jesień spędził w Spartakusie Daleszyce. Zagrał w Broni Radom w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowieckim. Zdaniem trenera Artura Kupca, Maciej Załęcki powinien być dużym wzmocnieniem drużyny.

- Nie ukrywam, że naszym priorytetem było załataniem dziury jaka powstała jeszcze po odejściu Damiana Sałka. Szukaliśmy na tą pozycję solidnego zawodnika, ogranego w wyższych ligach, obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi. Myślę, że Maciej posiada wszystkie te atuty - mówi trener Artur Kupiec.

Szkoleniowiec podziękował za współpracę Rafałowi Gilowi, który trenował w naszym klubie przez dwa tygodnie. Zawodnik prawdopobnie trafi do Drogowca Jedlińsk.

Dziś na Białoruś wyjechał Maksim Kventser. Musi załatwić formalności i sprawy prywatne i do drużyny powinien dołączyć pod koniec tygodnia. Powinien zagrać w sobotnim meczu z Unią Skierniewice.

Jak będą wyglądać dalsze ruchy kadrowe i testy, będziemy pisać na bieżąco.