Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 3|
e-mail: hasło:

Świetny trening z bokserami dodano: 15.02.2018 | odsłon: 391

Była ostra wymiana ciosów, trochę mocniejszego treningi, ale co najważniejsze, sporo zabawy i integracji między sekcjami Broni Radom. Piłkarze naszego klubu wzięli udział w zajęciach bokserskich wraz z zawodnikami BTS 1926 Broń. Trzeba to koniecznie powtórzyć - mówili na koniec zgodnie obie strony.

FOTOGALERIA TUTAJ

Spotkanie bokserów i piłkarzy, wywodzących się z tych samych klubowych barw miało charakter towarzyski, intergracyjny, co nie oznacza, że pod względem sportowym było lekko. Zaczęło się od biegania wokół zalewu na Borkach. Potem od wspólnych ćwiczeń rozwojowych w sali treningowej, przy ul. Krasickiego. Piłkarze mieli okazje potrenować na przyrządach, na workach.
- Po kilku tygodniach pracy piłkarskiej, wytrzymałościowej i siłowej, dla nas taki trening to fajna odskocznia. Ja nie ukrywam, że mam duży sentyment do boksu. Będąc młodym chłopakiem, chodziłem z tatą na wszystkie mecze pięściarzy - wspominał trener Artur Kupiec.
- Takie spotkania to fajna inicjatywa. Broń ma olbrzymie tradycje i trzeba o nie dbać. Muszę przyznać, że niektórzy piłkarze w ringui radzili sobie bardzo dobrze. Mają charakter wojowników, a w sporcie to podstawa - mówi Rafał Dobosz, prezes bokserskiej sekcji Broni.
Jednym z elementów treningu były oczywiście walki. Nasi piłkarze mieli okazję skonfrontować swoje umiejeności z młodymi pięściarzami. Było trochę śmiechu, trochę żartów, ale niektórym oczywiście włączał się "Rocky Balboa", ale na szczęście wszystko w granicach rozsądku. Trzeba przyznać, że kilka zaawodników Broni ma spore umiejętności w ringu, ale mamy nadzieję, że nie będą musieli korzystać z tego na boisku.
Na ringu powalczył między innymi Ukrainiec, Wladlen Shkuratko. Koledzy żartowali, że jak dobrze poboksuje...to umowa będzie czekać w klubie.
Najlepszym bokserem wśród piłkarzy zdecydowanie okazał się Adam Imiela. Widać było u niego, że boks nie jest mu obcy, radził sobie też z zawodnikami BTS, którzy trenują kilka lat.
Na koniec trener piłkarzy, Artur Kupiec wręczył bokserom pamiątkową piłkę z podpisami wszystkich zawodników. 
To była znakomita zabawa dwoch sekcji Broni Radom. Następnym razem odbędzie się mecz piłkarski...niektórzy żartowali, że w serii rzutów karnych pięściarze mogą mieć duże szanse.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU

Wkrótce wideo z wizyty u bokserów