Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 6|
e-mail: hasło:

Podsumowanie okresu przygotowawczego dodano: 12.03.2018 | odsłon: 721

Za nami seria sparingów i dość długi okres przygotowawczy. Nasz zespół wygrał cztery mecze towarzyskie, zdobył 19 goli, pozyskał czterech nowych graczy i korzystał z bardzo dobrych warunków w klubie Fitness Platinium. Zapraszamy na podsumowanie okresu przygotowawczego.

15 stycznia piłkarze Broni Radom rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Już wcześniej wiadomo było, że z klubem pożegnają się Arkadiusz Oziewicz i Zbigniew Obłuski. W ostatnim tygodniu zdecydowano również, że Piotr Dobosz będzie wypożyczony do Drogowca Jedlińsk (o ile dojdzie do porozumienia z tym klubem). Z biegiem czasu zrezygnowano z dalszego testowania Andrzeja Paprockiego i Rafała Gila. Jakub Chrzanowski wychowanek Broni, po kilku dniach treningu, wybrał ofertę Pilicy Białobrzegi.

Trener Artur Kupiec od początku przygotowań zapowiadał, że kadra jest mocna i trzeba tylko szukać wzmocnień na najsłabsze ogniwa. Od czasów, gdy z zespołu ubył Damian Sałek, pozycja defensywnego pomocnika była ciężka do załatania. Na tą pozycję pojawił się Maciej Załęcki, wychowanek Korony, który grał sporo meczów w Kotwicy Kołobrzeg i MKS Kluczbork na poziomie 1 i 2 ligi. Również na pozycji defensywnego pomocnika świetnie w sparingach radził sobie Ukrainiec, Wladlen Szkuratko.
Po jesiennych meczach widać było, że to defensywa nie jest perfekcyjna i do tej formacji przydałby się solidny zawodnik. W Broni pojawił się Białorusin, Maksim Kventser. Mimo swoich 23 lat, grał sporo spotkań na zapleczu białoruskiej ekstraklasy. Sparingi pokazały, że może grać w środku obrony i na lewej obronie. Ma dobre warunki fizyczne i świetnie się ustawia.
Z przodu w ofensywie dołączy 21-letni Adam Niemyjski, który może godnie zastąpić Zbigniewa Obłuskiego. Nie jest tak doświadczony jak Zbyszek, ale ma doskonałe warunki fizyczne, sporo biega i...bardzo chce grać w Broni, a to czasem więcej niż "furmanka" pieniędzy proponowana przez ligowego rywala.

Okres przygotowawczy pokazał zarówno plusy, jak i minusy drużyny trenera Artura Kupca. W ciągu trzech miesięcy w ośmiu sparingach defensywa za każdym razem wyglądała inaczej, nie było stabilizacji, drużyna w każdym meczu (oprócz ostatniego) traciła gole i tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać.

Na plus trzeba zaznaczyć formę niektórych zawodników, którzy jesienią mieli spore wahania. Na początku sezonu Wiktor Kupiec wrócił po 10 miesięcznej kontuzji. Teraz jest zdrowy, zimę przepracował solidnie może być mocnym punktem zespołu. Cieszy również forma Przemka Nogaja i Emila Więcka. Obaj jeśli są zdrowi, mogą być mocnym punktem całej ligi.

Trzeba też kilka ciepłych słów napisać o Fitness Platinium. To włąśnie tam zimą nasi zawodnicy przygotowywali siłę i wytrzymałość. Wszyscy pracownicy klubu, jak i sami klubowicze pomagali i współpracowali z naszymi piłkarzami. Teraz również Platinium będzie gościć naszych piłkarzy, ale już nie tak często.
- Stworzono nam świetne warunki to treningu. Mogliśmy popracować w miłej atmosferze. Naprawdę jesteśmy wdzięczni Platinium za okazałą pomoc - mówił trener Artur Kupiec.

Wyniki sparingów były różne, ale i przeciwnicy byli z wyższych i niższych szczebli. Do samych rezultatów nie ma co przwiązywać większej wagi, cieszy na pewno fakt, że Broń na tle wyżej notowanych ekip KSZO Ostrowiec i Widzewa, nie wypadła dużo gorzej. To dobry prognostyk przed ligą.

Przygotowania w liczbach

BROŃ RADOM - POGOŃ GRODZISK MAZ. 2:1 (0:0).
Bramki: Więcek 64, 74

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - BROŃ RADOM 3:1.
Bramka: Czarnecki 57

BROŃ RADOM - UNIA SKIERNIEWICE 1:2 (0:2).
Bramka: Nogaj 58

BROŃ RADOM - ZAMŁYNIE RADOM 6:1 (4:1)
Bramki: Nogaj 3, Imiela 35, Leśniewski 44, Więcek 45, Putin 73, Czarnecki 84

BROŃ RADOM - KORONA OSTROŁĘKA 6:1
Bramki: Sala 5 z karnego, Wiktor Kupiec 12, Putin 25, Czarnecki 29, 34, Nogaj 54

BROŃ RADOM - LUBLINIANKA LUBLIN 2:2 (2:1)
Bramki: Nowosielski 9, Więcek 23

WIDZEW ŁÓDŹ - BROŃ RADOM 1:0.

BROŃ RADOM - MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI 1:0.
Bramka: Nogaj 12

Bilans: 4 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki - bilans bramek 19:11

Najlepsi strzelcy:
4 - Więcek, Czarnecki, Nogaj
2 - Putin
1 - Imiela, Leśniewski, Wiktor Kupiec, Nowosieski. Sala