Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 15|
e-mail: hasło:

Zimowe ogórki 3 dodano: 15.01.2009 | odsłon: 1807

RUSZYŁA MASZYNA....Chyba wszyscy rywale Broni rozpoczęli już treningi przygotowujące do rundy wiosennej, rozpoczynającej się 21 marca. Dla dużej części drużyn naszej grupy trzeciej ligi emocje zaczną się dwa tygodnie wcześniej – meczami w Pucharze Polski. Prezentujemy kolejny raport dotyczący sytuacji naszych  ligowych przeciwników, oparty na relacjach zamieszczonych na klubowych stronach internetowych.
Świt Nowy Dwór – Na razie więcej wiadomo o ubytkach niż wzmocnieniach lidera. Drużynę opuścili Łukasz Trzebuchowski, Arnold Kołakowski, wcześniej z Nowym Dworem pożegnali się doświadczeni Andrzej Sazanowicz i Michał Lewandowski.
GLKS Nadarzyn -  tu nadal dominują pożegnania z drużyną – tym razem klub z Nadarzyna opuścił Łukasz Sołowieja, który przeszedł do Polonii Warszawa ME. Nadarzyn pierwszy sparing zagra 1 lutego z Podlasiem Sokołów Podlaski
Narew Ostrołęka -  Najlepszy strzelec drużyny, 23 letni Marcin Ogrodowczyk definitywnie znalazł się w Dolcanie Ząbki. Nadal nie są do końca znane losy najlepszego piłkarza  - bramkarza Andrzeja Łyzińskiego, ale w Ostrołęce pojawił się 33 letni bramkarz Sylwester Janowski, występujący w ekstraklasie w barwach Siarki Tarnobrzeg. W najbliższym czasie Narew wystąoi w halowym turnieju im. Arkadiusza Gołasia, jaki odbędzie się w Ostrołęce.
Nadnarwianka Pułtusk – Na razie cicho o wzmocnieniach w Pułtusku, choć pojawiły się informacje o zainteresowaniu piłkarzami IV- ligowej drużyny Polonii Warszawa.
Legionovia Legionowo – do drużyny dołączył Denis Frączek z Dolcana Ząbki.
MKS Kutno -  piłkarze Kutna w tym tygodniu rozpoczęli treningi. Na razie bez nowych piłkarzy, ale za to z Krystianem Bolimowskim, który miał odejść do Pelikana Łowicz. Możliwe, że Marcin Zimoń przeniesie się z Kutna do Włókniarza Konstantynów.
UKS SMS Łódź- Łodzianie jako pierwsi rozegrali mecz kontrolny przegrywając 0:6 z GKS Bełchatów.
WOY Bukowiec Opoczyński – Nie udało się pozyskać Marcina Rosłańca. Zawodnik Radomiaka pozostanie w Radomiu, występując wiosną w Zamłyniu.
Mazowsze Grójec – Nie spełniły się plany wzmocnienia drużyny, piłkarze, którzy mieli dołączyć do ekipy Mazowsza nie zgodzili się na grę w Grójcu. Odchodzą za to kolejny – oprócz Pawła Młodzińskiego, który zasilił Broń, z Mazowszem pożegnali się: Mariusz Kotański – został trenerem Tarpana Tarczyn, Radosław Nowociń powrócił do Gwardii, a Rafał Gajowniczek ma trafić do Zwolenianki. Jedynym wzmocnieniem jest Hubert Baranowski, który powrócił do Grójca z Tarczyna. Sytuacja w Mazowszu jest na tyle trudna, że trener Konrad Główka w wywiadzie dla Echa dnia oświadczył, że pozostanie w Grójcu, jeżeli zostanie mu zapewniona kadra 16-18 zawodników. W pierwszym treningu uczestniczyło ich tylko piętnastu.