Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 10|
e-mail: hasło:

Nasi wyróżnieni w Plebiscycie Echa Dnia dodano: 19.01.2019 | odsłon: 316

5 miejsce Artura Kupca wśród trenerów i 8 miejsce Kamila Czarneckiego wśród najpopularniejszych sportowców regionu radomskiego - to rozstrzygnięcia 25 Plebiscytu Sportowego Echa Dnia. Impreza odbyła się w piątkowy wieczór i towarzyszyła jej spora grupa przedstawicieli naszego klubu.

FOTOGALERIA TUTAJ


Sportowy awans w 2018 roku do trzeciej ligi, sprawił, że kibice i czytelnicy Echa Dnia oraz kapitała plebiscytu, docenili starania naszych piłkarzy. Podczas gali sportu dawni laureaci wręczali nagrody obecnym. I tak doszło do ciekawej sytuacji, kiedy Paweł Młodziński, zwycięzca z 2010 roku wręczył nagrodę Kamilowi Czarneckiemu.

- Ósme miejsce to dobry wynik. Nie spodziewałem się, że znajdę się tak wysoko, bo w roku 2018 było sporo sukcesów sportowych w regionie. Poza tym miałem dobrą pierwszą połowę roku, kiedy udało się awansować, ale jesienią już nie grałem tak dobrze. Borykałem się z urazami i nie było tak dobrze. Dlatego doceniam wyróżnienie jakie mnie spotkało - powiedział Kamil Czarnecki.

Trener Artur Kupiec załapał się do grona pięciu najpopularniejszych trenerów Ziemi Radomskiej. On również był zadowolony z miejsca, które zajął.
- Każde miejsce w tym gronie i każda nominacja wiele dla mnie znaczy i jest nagrodą za pracę. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Dziękuję również moim najbliższym, za to, że mnie wspierają - powiedział trener Artur Kupiec.

Warto dodać, że w plebiscycie wyróżnieni zostali również inni związani z naszym klubem. 3 miejsce w gronie najpopularniejszych nauczycieli wychowania fizycznego zajął Wojciech Kędzierski, były golkiper naszego klubu. Najpopularniejszym trenerem w powiecie radomskim został Robert Rogala szkoleniowiec rocznika 2004, który pełni też rolę trenera w Prochu Pionki.
W powiecie lipskim najpopularniejszym trenerem został Leszek Kozłowski, były bramkarz Broni, a obecnie trener Video Ciepielów.

Najpopularniejsi w 2018 roku okazali się Leandro Rossi, piłkarz Radomiaka Radom oraz Bożena Jadczak, trener lekkotlatów RLTL ZTE Radom.