Witamy na stronie Radomskiego Klubu Piłkarskiego 1926 Broń Radom|Online: 9|
e-mail: hasło:

Podsumowanie zimowych przygotowań dodano: 11.03.2019 | odsłon: 300

Za nami zimowy okres przygotowań. W najbliższy weekend nasza Broń, wyjazdowym meczem z Legią II Warszawa, rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Patrząc na zmiany kadrowe, wyniki meczów sparingowych, grę drużyny, rodzaj i cykl treningów, można pokusić się o krótkie stwierdzenie: Forma Broni to zagadka, ale i tak liga zweryfikuje wszystko.

Trener Artur Kupiec (na zdjęciu) rozpoczął przygotowania z drużyną w połowie stycznia. Warunki do trenowania, cały cykl zajęć można ocenić bardzo wysoko. Zespół miał do dypozycji siłownię dzięki współpracy z Fitness Platinium. Ponieważ zima była w miarę łaskawa, większość treningów na boisku odbyła się bez przeszkód. Poza tym szkoleniowiec wprowadzał do zajęć ciekawe elementy, aby treningi nie były zbyt monotonne. Były między innymi zajęcia fitness z mistrzynią świata bikinii fitness, Sylwią Sochą, a także ciekawe zajęcia z Włodzimierzem Trzeciakiem trenerem kadry juniorów kick boxingu. Znamy warsztat trenera Artura Kupca i na pewno o przygotowanie fizyczne drużyny nie będziemy się martwić.

Jeśli chodzi o mecze towarzyskie, to przegraliśmy z drugoligowcem i trzecioligowcami, wygraliśmy z zespołami z niższej ligi. Co prawda z Chełmianką i KSZO nasz zespół nie był słabszy, niemniej Broń nie wygrała żadnego meczu towarzyskiego z mocniejszym przeciwnikiem. Na szczęście do wyników sparingów nie można przykładać większej wagi. Kilka lat temu nasz zespół wygrał zimą 10 sparingów na 11...i wiosną spadł z ligi.

Martwi na pewno fakt, że wciąż tracimy sporo bramek. Ten element kompletnie nie został poprawiony zimą. Dużo pociechy jest za to z przodu. Przemysław Śliwiński, ściągnięty z Oskara Przysucha był zimą najlepszym strzelcem w sparingach i niewąpliwie można uznać, że pozyskanie tego gracza jest dużym wzmocnieniem.

Po dłuższych przerwach spowodowanych kontuzjami, zimę bardzo dobrze przepracowali Emil Możdżonek i Przemysław Nogaj. Zwłaszcza postawa tego pierwszego jest dużym zadowoleniem, bo w zimowych sparingach ten młodzieżowiec spisywał się bardzo dobrze.

Ruchów kadrowych w zespole nie będziemy podsumowywać, bo do końca tygodnia w tematach "ubyli-przybyli" coś jeszcze może się zmienić. Trwają rozmowy na temat pozyskania Jakuba Kosiorka i Piotra Goljasza.
Z zespołu ubyli: Piotr Nowosielski (Oskar) i Albert Pietralski (Proch) i może odejść Mateusz Bochniewski, w przypadku, gdy do Broni dołączy wspomniany Kosiorek.

Przed nami piekielnie ciężka runda wiosenna. Celem zespołu przede wszystkim jest utrzymanie, ale realne ambicje zespołu sięgają pierwszej ósemki. Trzymamy kciuki!

Wyniki sparingów, statystyki

WIDZEW ŁÓDŹ - BROŃ RADOM 3:0
Bramki: Mihaljević 11, Falon 52, Świderski  80

BROŃ RADOM - POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 1:0 (1:0)
Bramki:Czarnota 5 z karnego

BROŃ RADOM - OSKAR PRZYSUCHA 2:0 (0:0).
Bramki: Śliwiński 52, Nogaj 84

BROŃ RADOM - CHEŁMIANKA CHEŁM 0:2 (0:1)
Bramki: Czułowski 13, Uliczny 90

BROŃ RADOM - MSZCZONOWIANKA 2:1 (2:0)
Bramki: Śliwiński 13, Stefański 23 - F. Jadacki 61

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - BROŃ RADOM 5:4 (2:3).
Bramki: Michał Grunt 12, 37 z karnego, Smuczyński 47, Madej 51, W. Puton 85 z karnego - Góźdź 8, Śliwiński 21, Możdżonek 30, Goljasz 88

BROŃ RADOM - KORONA CLJ KIELCE 4:2 (0:1)
Bramki: Leśniewski 49, Śliwiński 55, Imiela 71, Goljasz 86- Sowiński 43, J. Górski 47

PROCH PIONKI - BROŃ RADOM 1:2 (0:2)
Bramki: Wnuk 56 z karnego - Czarnecki 30, Imiela 45

5 zwycięstw, 3 porażki. Bilans goli: 15-14
Strzelcy:
4 - Śliwiński
2 - Goljasz, Imiela
1 - Czarnecki, Stefański, Czarnota  Nogaj, Góźdź, Możdżonek, Leśniewski.