Broń pokonała Zwoleniankę dodano: 10.03.2009 | odsłon: 1681

Zwolenianka Zwoleń - BROŃ RADOM 0:2 (0:0).
M. Kocon 53
A. Drachal 66
W rozegranym dziś spotkaniu Pucharu Polski, Broń Radom pokonała Zwoleniankę 2:0. Bramki dla radomian strzelali Paweł Kocon oraz Andrzej Drachal. Broń była lepszą drużyną i zasłużenie wygrała.

Broń: Młodziński - W. Kupiec, Jędrzejewski, Jarząbek, Trojanowski, Cieślik (60 Cichawa), Wajszczuk (86. Dziubiński), Sałek, Chudziński (36 Kościelniak), P. Kocon, M. Kocon (66 Drachal).

Można być zadowolonym po tym meczu. Broń nie zagrała w najsilniejszym składzie, a jednak dominowała na boisku, nie straciła bramki i pewnie awansowała do kolejnej fazy PP.

Od pierwszych minut nasz zespół przeważał. W 10 min golkiper ze Zwolenia dośc szczęśliwie interweniował po strzale Pawła Kocona i dobitce jego brata Michała. W 31 min Robert Stawiarski znowu miał sporo szczęscia. Rzut wolny pośredni wykonywała na 14 metrze Broń, a piłka odbiła sie od jednego z zawodników Zwolenianki i wyszła na rzut rożny.

W 36 min kontuzji doznał Arek Chudziński.
- Wydaje mi sie, że co najmniej dwa tygodnie mam z głowy - powiedział ze smutkiem "Chudy" po spotkaniu.

Przed przerwą czwartoligowcy ze Zwolenia ani razu nie zagrozili bramce Młodzińskiego. Co ciekawe Paweł zadebiutował w Broni w oficjalnym spotkaniu i to w dodatku jako kapitan. Prawdopodobnie straci opaskę po powrocie do gry Roberta Rogali i Daniela Grymuły. Teraz jest to jednak mało istotne.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W 53 min Damian Sałek przejął piłkę w środku pola i uderzył z 20 metrów. Trafił w słupek, ale celną dobitką popisał się Paweł Kocon.

Dobrą zmianę dał Andrzej Drachal. W 66 min wykorzystał podanie Pawła Kocona i trafił do siatki. Kilka minut później trafił w poprzeczkę, a miał również sytuację sam na sam.

Zwolenianka nie zachwyciła i w całym spotkaniu ani razu poważnie nie zagroziła naszej bramce. Niemniej w czwartej lidze z taką grą zdobędzie sporo punktów.